ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

Вимоги до макету щодо друку та кольороподілу

Вимоги є основними і підходять для більшості робіт, прийнятих друкарнею. Однак залежно від виду робіт вони можуть доповнюватися. У зв’язку з цим перед підготовкою макета прохання звертатися за консультаціями до менеджера, який веде замовлення, або до співробітника репро-центру.

Застосування того чи іншого прийому під час створення макета в певній програмі передбачає розуміння основ його використання, і друкарня не може нести відповідальність за його некоректне застосування.

Макети, підготовлені в додатках пакету Microsoft Office, не приймаються!

Робота приймається за наявності всіх складових електронної версії макета, прийом роботи частинами не проводиться. Обов’язкова наявність роздруківки. На ній має бути наявна вся технічна інформація про використання виробу: контур порізки, висікання, місце розташування і підпис біговок, фальцювань, підпис лицьової та оборотної сторони виробу, барвистість і т. п. Роздруківка повинна бути підписана замовником із зазначенням дати й підпису «До друку». Роздруківка може бути надана в електронному вигляді в форматі JPG або PDF з урахуванням всіх вищевказаних вимог. Для зменшення розміру файлів дозвіл растрових об’єктів повинен бути 120-150 dpi (тільки для роздруківок!).

 • Під час підготовки повнокольорового макета всі використовувані елементи повинні бути пофарбовані в кольори колірної моделі CMYK.
 • У разі підготовки багатоколірного макета необхідно використовувати тріадні кольори (Cyan, Magenta, Yellow, Black) та/або замовні (Spot) кольори (в цьому випадку необхідно надати точне найменування заданих кольорів). Колір фарби, якою друкується замовлення, обирається безпосередньо під час прийому замовлення за відповідним каталогом фарб Pantone.
 • У зв’язку з наявністю технологічних допусків на суміщення фарб не рекомендується робити виворотки в плашку, що складається більше ніж з двох фарб, шрифтом світлішим від фону розміром менше 8 пунктів. В іншому випадку можливе “запливання” виворотки і погіршення читабельності тексту.
 • Елементи одноколірного макета повинні бути пофарбовані в чорний колір незалежно від того, якою фарбою буде надрукований тираж.
 • Документи, які складаються з великої кількості сторінок, а також брошури та книги приймаються тільки в програмі InDesign CS-CS6 або в форматі Adobe PDF (версія до 1.8). Формат і поля макета необхідно попередньо узгодити з менеджером. Багатосторінкові роботи необхідно надавати одразу одним файлом, порядок сторінок у файлі повинен відповідати порядку сторінок у готовому виробі, спуск смуг проводиться друкарнею.
Не використовуйте буфер обміну (Clipboard) для імпорту елементів макета в документ!
 • Для можливості нормальної порізки (висікання) виробу необхідно враховувати:
 • У макеті з кожного боку має бути додано по 2 мм на порізку (3 мм під висікання) від розміру готового виробу незалежно від компонування виробу на друкованому аркуші.
 • Від краю відрізу до елементів зображення, які не повинні зарізатися, має бути відстань не менше 3 мм, а для книг у твердій палітурці – не менше 8 мм.
 • Багатосторінкові брошури, книги обрізаються з трьох сторін по 3 мм.
  Книги в твердій палітурці обрізаються з трьох сторін по 5 мм.
 • В пружинній палітурці відстань від краю аркуша до значущих елементів повинна бути не менше 12 мм з боку перфорації.
Репро-центром не перевіряються: товщина контурних ліній та їх атрибути, колір кожного об’єкта і мінімальний розмір шрифту.

У разі використання в макеті ліній товщиною менше 0.053 мм (0.15 pt) ці лінії можуть не розпізнатися на екрані або роздруківці, але вони обов’язково з’являться під час друку. Усі лінії товщиною менше 0.053 мм (0.15 pt) будуть автоматично збільшені до 0.053 мм (0.15 pt).

Усі накладення фарб (Overprint) знімаються за замовчуванням, у разі необхідності спеціального використання функції Overprint необхідно вказати це на роздруківці і попередити про це працівника, який приймає замовлення.

За замовчуванням на всі роботи ставиться атрибут накладення на суцільну чорну фарбу (Overprint Black 100%). У разі використання в макеті чорної заливки її необхідно фарбувати не в 100% Black, а в “глибокий чорний”, тобто додавати до 100% Black ще які-небудь фарби. В іншому випадку на чорній плашці буде видно “малюнок” від інших фарб (тому що під час друку інші фарби лягають на чорну). Для отримання максимально темного відтінку чорного кольору плашку необхідно фарбувати в такій пропорції фарб: Cyan – 80%, Magenta – 70%, Yellow – 40%, Black – 100%.

Залежно від характеру зображення й у зв’язку з технологічною необхідністю друкарня на свій розсуд може застосувати треппинг із необхідними параметрами.

 • Приймаються векторні зображення, підготовлені в програмах Adobe Illustrator CS-CS6, CorelDraw 9.0-Х7.
Всі використані шрифти повинні бути переведені в криві.
 • Бітові (растрові) зображення в програмі Adobe Illustrator в ілюстрацію не включати, тримати на зв’язках (links). У програмі CorelDraw растрові зображення необхідно обов’язково впроваджувати в документ.
 • У разі розміщення в документах CorelDraw файлів у форматі Adobe Photoshop (PSD-файлів) і застосування спеціальних ефектів програми CorelDraw (лінзи, тіні, прозорість, світіння, спеціальні заливки) їх необхідно растерізіровать, в іншому випадку за їх некоректні перетворення друкарня відповідальності не несе.
 • При використанні ефектів тіні, прозорості, світіння і т.п. в програмі Adobe Illustrator необхідно застосовувати до них операцію Object / Expand Appearance.

Бітові (растрові) зображення приймаються у форматах TIFF, EPS (encoding ASCII, Binary) з дозволом 225-350 dpi (в реальному розмірі) в моделі CMYK без додаткових каналів (alpha-channels), всі використані шари повинні бути об’єднані в один шар (команда Layer / Flatten Image). При використанні растрових об’єктів з дозволом більше ніж 350 dpi проводиться автоматичне зниження дозволу до 350 dpi, в результаті такого перетворення можливе зниження якості зображення (погіршення різкості, змінення тону кольору і т.п.). Тому в даному випадку друкарня претензій за якістю растрових зображень не приймає.

 • Приймаються макети, підготовлені в програмах верстки InDesign CS-CS6.
 • Разом з макетом необхідно надати всі використані шрифти і їх накреслення (помістити в окремий каталог, зайві шрифти не надавати).
 • Всі імпортовані зображення повинні бути поміщені в один каталог, в документ їх не вставляти, тримати на зв’язках. Для об’єктів на зв’язках слід уникати однакового називання файлів.

Файли можна надати на наступних носіях:

 •  на CD або DVD-диску;
 •  на зовнішньому носії з USB-інтерфейсом;
 •  через загальнодоступні файлообмінники.
 • Файли також можуть бути надіслані на електронну адресу менеджера друкарні «Арт-Прес», який займається Вашим замовленням (розмір одного листа не більше 5 Мб) або «викладені» на наш FTP-сервер. Для цього необхідно зробити заявку на електронну адресу admin@artpress.com.ua, в тілі листа потрібно вказати назву Вашої організації і прізвище менеджера друкарні «Арт-Прес», який займається Вашим замовленням. У відповідь будуть вислані всі необхідні дані для доступу до FTP-сервера.
 • Для збереження цілісності файлів і недопущення втрати інформації при передачі через інтернет, отримані елементи необхідно обов’язково архівувати в форматах ZIP або RAR. У разі НЕ виконанні цієї вимоги, і в разі виникнення проблем з макетом через втрату даних при передачі в інтернеті, друкарня не несе за це жодної відповідальності.
 • Профіль для офсетного друку, повністю відповідає європейським стандартам, згідно з яким ми працюємо сьогодні, можна знайти на офіційному сайті організації European Color Initiative (ECI) – ( www.eci.org )
 • Для крейдованих паперів – ISOcoated_v2_eci.icc
 • Для некрейдованих паперів – ISOuncoated.icc
 • Необхідний файл для РС і МАС: можно скачать ЗДЕСЬ

Перераховані вище вимоги є основними і підходять для більшості робіт, прийнятих друкарнею. Однак в залежності від виду робіт вимоги можуть доповнюватися. У зв’язку з цим перед підготовкою макета прохання звертатися за консультаціями до менеджера, який веде замовлення або до співробітника репро-центру.

При невиконанні вимог макет вважається некоректно підготовленим і в роботу не приймається. Доопрацювання макета репро-центром друкарні «Арт-Прес» не проводиться. У разі необхідності доопрацювання макету, необхідно звернутися до менеджера друкарні «Арт-Прес», що займається Вашим замовленням.

Завантажити PDF