Збірна робота — це метод друку, який використовується в поліграфії для зниження вартості одиниці продукції. Особливістю даного методу є те, що на друкований лист кладуться макети схожої за технічними характеристиками продукції кількох замовників. Це знижує вартість запуску до друку тиражу листів за рахунок виконання одноразових приладних операцій (запуск машини, налагодження відбитка).
Найчастіше друк збірних накладів виконується офсетним способом, але в залежності від кількості та формату аркушів друк збірного накладу може виконуватись і цифровим способом. Автоматична система компонування самостійно підбере друкарську машину виготовлення замовлення, орієнтуючись на тираж продукції, матеріал, дату видачі замовлення.
Якщо ви бажаєте надрукувати продукцію певним методом (офсетний або цифровий друк), зверніться із заявкою для розрахунку вартості до наших менеджерів. Вартість виконання замовлення буде розраховуватися на ваш запит і це гарантує запуск продукції до друку узгодженим з вами способом.
Збірні наклади в нашій друкарні друкуються у чотири фарби (CMYK). Замовити виготовлення продукції з друком фарб Pantone можна, зв'язавшись з менеджерами нашої друкарні.
Друк у збірному тиражі дає незаперечну перевагу — низьку вартість виготовлення продукції. Але є й недолік — наявність різнотона замовлення (зміна кольору під час друку на кілька тонів). Ми також не гарантуємо точного попадання в колір під час повторного друку (допустима похибка 5DE).
Друк у збірній роботі підходить для виготовлення продукції, як листівки, візитки, календарики, буклети. На продукції такого типу візуальна похибка кольору не буде критичною і швидкість виготовлення, а також низька вартість друку, стануть очевидною перевагою.
Для виготовлення продукції у фірмовому стилі, де попадання в колір важливіше за вартість, ми пропонуємо друк окремим накладом з попереднім виготовленням проби кольору. Це дає можливість отримати друкований лист без різнотону на тиражі або при повторному друку макета.
Використовуючи метод друку збірних накладів, ми залишаємо за собою право надрукувати замовлений виріб на більш щільному папері. При цьому фактична щільність паперу може відрізнятись від замовленого лише на один крок із відповідного списку.
Глянцеві: 90 → 115 → 130 → 150 → 170 → 200 (г/м²)
Матові тонкі: 130 → 200 (г/м²)
Офсетні: 80 → 120 → 170 → 250 (г/м²)
Наприклад, буклет, замовлений на крейдованому глянцевому папері 150 г/м², може бути надрукований на папері щільністю 170 г/м², але не 130 і не 200.
Основна характеристика паперу (глянець, мат, офсет) заміні не підлягає.