ВИСІЧКА

ЩО ТАКЕ ВИСІЧКА В ПОЛІГРАФІЇ?

Штанцювання (висічка) в поліграфії – це процес висікання необхідними штампами об'єктів чи зображень із паперу, картону або інших матеріалів. Технологічний процес висічки (вирубки) дозволяє створювати друковану продукцію з нестандартними формами, фігурними краями та складними графічними елементами.

ДЛЯ ЯКОЇ ПРОДУКЦІЇ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВИСІЧКУ?

Висічка в поліграфії – це перетворення звичайних друкованих листів у поліграфічні вироби з унікальними формами та різноманітними елементами.

 • Висічка «вікна» – дозволяє створювати вироби з вирізними деталями. Використовуються у конвертах, листівках, упаковках та іншій поліграфічній продукції.
 • Висічка логотипу та назви компанії використовується на корпоративних матеріалах та підсилює бренд.
 • Висічка у вигляді фігурного об'єкта робить друковані вироби неповторними.
 • Закруглення кутів використовується для візитівок, карток та іншої продукції.
 • Для створення різноманітних друкованих продуктів, таких як етикетки, POS-матеріали, листівки тощо, можна використовувати висічку у формі фігурного об'єкта різних розмірів.
 • Пакети з картону для упаковки товарів та подарунків виготовляють тільки за допомогою висічки.

Висічка є невіддільною частиною виготовлення різноманітних картонних і паперових виробів, наприклад: текі (папки), хенгерів чи воблерів, унікальних деталей для настільних ігор та будь-яких видів упаковок із картону.

о5

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕС ВИСІЧКИ?

Ми вже знаємо, що процес висічки відіграє важливу роль у створенні поліграфічних виробів, тому розглянемо, з яких саме етапів він складається.

 1. Підготовка ножа для висікання.

Перший крок – створення штанцформи, яка виготовлена з металевого листа відповідно до макета необхідної форми. Її розміщують на висікальному пресі та фіксують належним чином.

 1. Підготовка висікального преса.

Оператор висікального преса перед роботою виконує детальну приладку, перевіряючи, з якою силою давить штанцформа на надруковані матеріали. Цей процес допомагає забезпечити точність та високу якість висікання, а також мінімізує ризик неправильного обрізання або пошкодження поліграфічної продукції.

 1. Процес висічки.

Надрукована продукція подається під ножі для висікання, які опускаються та тиснуть на матеріал, вирізаючи в ньому форму відповідно до макета. Після завершення процесу висічки вирізані поліграфічні вироби виймають із залишків матеріалу.

 1. Контроль якості.

Готовий виріб перевіряється на наявність дефектів, а також на відповідність дизайну та якості висічки. Перевірка може містити складання, скріплення та інші операції. Взагалі, висікальний прес дозволяє точно, швидко й якісно вирізати друковані матеріали. Альтернативою висікальному пресу є тигельна висічка.

НОЖІ ДЛЯ ВИСІКАННЯ

Висікальні ножі допомагають надати виробам потрібну форму та вишуканий вигляд, використовуючи штанцформи або штампи, які складаються зі спеціальних ножів із дуже гострим і тонким сталевим лезом. Штанцформи можуть бути стандартними та застосовуватися для виробництва різних видів продукції.

о5

Якщо стандартні штанцформи друкарні вас не влаштовують, завжди є можливість замовити індивідуальні.

Процес висікання зі штампами – це автоматизований і точний процес, який скорочує час виготовлення продукції та убезпечує від помилок.

ЧОМУ НОЖІ ДЛЯ ВИСІКАННЯ ТАКІ ДОРОГІ ?

Питання, яке часто виникає, чому ножі для висікання такі дорогі?

По-перше, вони виготовляються з високоякісних матеріалів, які забезпечують довгий термін служби та точність висікання. Високовуглецева сталь, легування й інші технологічні вдосконалення дозволяють досягти високої якості різання.

По-друге, процес виготовлення ножів для висікання складається з точного шліфування та заточування, що забезпечує чітку різку. Цей процес вимагає роботи висококваліфікованого персоналу на спеціальному обладнанні, що, звісно, підвищує вартість виробництва.

Отже, висока вартість ножів для висікання пояснюється їхньою якістю та технологічними особливостями.

ПЕРЕВАГИ ВИСІЧКИ

 • Висічка надає можливість створювати поліграфічні продукти з неповторним та унікальним дизайном, що допомагає вирізнятися серед конкурентів.
 • Додавання логотипа або назви компанії до дизайну поліграфічних матеріалів за допомогою висічки підсилює корпоративний стиль і впізнаваність бренду.
 • Вироби з висічкою привертають увагу споживачів, що підвищує ефективність рекламної кампанії. Висічка дозволяє створювати оригінальні форми та деталі продукції, що також підвищує споживчу цінність.
 • Висічка використовується як маркетинговий інструмент для створення акційних матеріалів, воблерів, цінників тощо.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА ПОРАДИ

 1. Висічка великих тиражів продукції є вигідною з економічної точки зору, оскільки вартість штанцформи в перерахунку на одиницю виробу зменшується.

 2. При замовленні стандартної продукції поліграфії (наприклад, папок, хенгерів тощо) слід уточнити, чи є в друкарні готові штанцформи.

 3. Висікання рекомендується для паперу, який має щільність понад 170 г/м². Якщо вироби виготовлені з менш щільних матеріалів, може знадобитися використання інших методів висікання.

 4. Штанцформа може бути виготовлена як на один, так і на кілька виробів одночасно. Рекомендується розглядати цей пункт залежно від обсягу та специфіки замовлення.

 5. Вартість штанцформи зазвичай залежить від довжини контуру, кількості виробів та складності дизайну. Важливо підібрати оптимальний варіант, оскільки чим більша довжина контуру штанцформи, тим вища її вартість.

 6. Планування друку та висікання фігурних виробів за допомогою штампа рекомендується заздалегідь – принаймні за два тижні до потрібної дати, оскільки виготовлення індивідуального ножа займає до 4 днів. Також може бути черга на друк та висікання під час пікових навантажень.

 7. Штанцформа замовляється один раз під конкретну форму і може використовуватися до зношення (затуплювання). Штанцформа зберігається у друкарні на випадок повторних замовлень, проте ви завжди можете забрати її.

Попереджаємо, що наша друкарня зберігає за собою право відмовитися висікати штанцформами, які зберігалися не на нашому підприємстві, оскільки є ймовірність наявності зламу, що може зіпсувати наше обладнання.

АРТ-ПРЕСС on Facebook АРТ-ПРЕСС on Instagram АРТ-ПРЕСС on Telegram