Додрукарська підготовка макетів

Додрукарська підготовка макетів— це важливий етап у процесі створення поліграфічної продукції. Вона включає в себе безліч кроків, спрямованих на забезпечення високої якості готової продукції як для офсетного, так і для цифрового друку.

Хто виконує додрукарську підготовку?

Для друкарні, яка гарантує якість друкованої продукції, додрукарська підготовка є таким же важливим етапом, як і підтримання відповідного технічного стану обладнання.

В Арт-Прес додрукарська підготовка виконується висококваліфікованими інженерами репроцентру. Це не дизайнери, інженери не працюють з візуальною складовою макетів. Їхні завдання включають у себе підготовку готових макетів і зображень до друку, налаштування обладнання та контроль якості друкованих форм.

Інженер репроцентру повинен володіти низкою професійних навичок і знань:

 • Технічні знання: розуміння принципів роботи додрукарського обладнання та технологій друку.

 • Знання в області передачі кольору: уміння налаштовувати колірні профілі та коригувати передачу кольору.

 • Увага до деталей: здатність виявляти і виправляти помилки на етапах підготовки макета і друкованих форм.

 • Досвід роботи з графічними програмами: уміння працювати з такими програмами, як Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign та іншими.

 • Розуміння поліграфічних процесів: знання всіх етапів друкарського процесу — від підготовки макета до виходу готового виробу.

Основи додрукарської підготовки включають перевірку і редагування макета, щоб його якість відповідала вимогам друку. Переддрукарська підготовка складається з:

 1. Перевірки макетів і зображень. Інженер репроцентру перевіряє якість і роздільну здатність зображень, коректність колірних профілів і наявність усіх необхідних елементів на макеті. Забезпечує відповідність макетів технічним вимогам друкарні.

 2. Налаштування передачі кольору. Налаштування колірних профілів для правильного перенесення кольорів на різних друкарських машинах. Виконується корекція кольору для досягнення найкращого результату на готовому виробі.

 3. Підготовки друкованих форм. Компонування макетів для виведення офсетних форм. Контроль якості та точності друкованих форм для забезпечення відповідності макета оригіналу. Перевірка текстів на орфографічні, граматичні та пунктуаційні помилки (перевірка тексту виконується коректором).

 4. Робота з обладнанням. Налаштування та калібрування додрукарського обладнання (монітори, принтери для друку кольоропроб). Обслуговування та технічна підтримка обладнання для його безперебійної роботи.

Додрукарська підготовка макетів для офсетного та цифрового друку

Для успішної додрукарської підготовки макетів для друкарського (офсетного) і цифрового друку необхідно враховувати особливості кожного з цих процесів. Офсетний друк вимагає точних колірних налаштувань і високоякісних зображень, тоді як цифровий друк може бути гнучкішим щодо роздільної здатності та колірних режимів. Але великих відмінностей у безпосередній підготовці макетів для друку тиражу у типографії цими двома способами немає. Додрукарська підготовка включає фінальну перевірку всіх елементів макета перед відправленням до друку. При цьому важливо переконатися, що всі шрифти вбудовані, зображення мають достатню роздільну здатність, кольори правильно налаштовані.

Пояснимо, чому ми так часто говоримо про відповідність макетів технічним характеристикам. Запустити в друк можна макет будь-якої якості, це не вплине на роботу друкарських машин або післядрукарського обладнання. Якість макета впливає тільки на якість готового виробу. Тому звернувшись в Арт-Прес, ви обов'язково зіткнетеся з перевіркою макетів перед друком. Якщо макет підходить для друку, ми приймемо його в роботу. Якщо ж макет не відповідає необхідним параметрам, ми запропонуємо вам:

 • внести правки самостійно, при цьому підкажемо, що саме потрібно виправити;

 • наші послуги з поліпшення якості макета;

 • розробку нового макета дизайнерами нашої друкарні.

Підготовка макета для друку

Розповімо докладніше, як підготувати макет для друку в Арт-Прес.

Під час підготовки макета для друку важливо дотримуватися рекомендацій друкарні, в якій плануєте друкувати продукцію. Найчастіше обладнання різних друкарень відрізняється за своїми параметрами, навіть якщо друкує один і той же вид продукції. Ми просимо готувати макети з такими параметрами:

 • Використовувати колірну модель CMYK — друкуємо 4 фарбами, винятком є фарби Pantone.

 • Зберігати макети з роздільною здатністю в 300 dpi.

 • Перевірити якість зображень перед збереженням макетів.

 • Задавати відступи значущих елементів від лінії різу або згинів по 3 мм.

 • Додавати поля на порізку по 2 мм по периметру, у разі висікання по 3 мм по периметру.

 • Вбудовувати шрифти або перетворювати їх у криві.

 • Зберігати макети для друку у форматах *.pdf, *.tiff, *.jpg.

Формат ∗.pdf є найкращим форматом для друкарні.

Щоб підготувати PDF для друку в друкарні, потрібно виконати ті самі дії, що й для інших форматів. Віддають перевагу йому серед інших, тому що PDF зберігає макет документа, включно зі шрифтами, зображеннями, графікою та форматуванням, незалежно від пристрою або програмного забезпечення, на якому його відкрито. Це гарантує, що документ матиме однаковий вигляд на всіх комп'ютерах і під час друку, що виключає ризик спотворень або зміни дизайну. Ще PDF може ефективно стискати дані, зберігаючи при цьому високу якість зображення і тексту. Це дає змогу передавати великі документи електронною поштою або через хмарні сервіси без втрати якості.

Додрукарська підготовка макетів — це комплексний процес, що вимагає уваги до деталей і точності. Дотримання всіх правил і рекомендацій забезпечує високу якість кінцевого продукту і задоволеність клієнтів.

АРТ-ПРЕСС on Facebook АРТ-ПРЕСС on Instagram АРТ-ПРЕСС on Telegram