ЧОМУ МАКЕТИ В CANVA НЕ ПІДХОДЯТЬ ДЛЯ ДРУКУ

У сучасному цифровому світі створення дизайну стало доступним для всіх завдяки онлайн сервісам. Такі платформи дозволяють формувати макети для різних цілей, від соціальних медіа до презентацій та рекламних матеріалів.

Однак, коли мова йде про друковані продукти, як от флаєри, брошури або наліпки, макети для них, підготовлені в онлайн сервісах графічного дизайну, наприклад: Canva, після збереження з даних сервісів не підходять для друку і потребують обов'язкової додрукарської підготовки, оскільки мають приховані й непомітні при перегляді на ПК недоліки, які видно тільки після друку.

ОБМЕЖЕНІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМ ДЛЯ ОНЛАЙН ДИЗАЙНУ.

 1. Більшість онлайн сервісів графічного дизайну пропонують широкий вибір шаблонів та елементів дизайну, проте мають обмежений набір інструментів для редагування та налаштування порівняно з професійними програмами.

 2. Онлайн інструменти не забезпечують достатню якість обробки графічних елементів.

 3. Програми для онлайн дизайну працюють в режимі веббраузера і зберігаються в форматах, які підходять для відображення на екрані комп’ютера або мобільних пристроях, а не для друку, оскільки на друкарських пристроях інші вимоги до файлів.

 4. Онлайн програми не мають доступ до широкого асортименту шрифтів і кольорів, що звужує можливості для створення унікального дизайну.

РІЗНИЦЯ МІЖ ВІДОБРАЖЕННЯМ НА ЕКРАНІ ТА ДРУКОВАНИМ МАТЕРІАЛОМ

 • Колірне відтворення

Онлайн сервіси не підтримують кольорові профілі, тобто кольори на екрані монітора відрізняються від кольорів, які отримуються при друкуванні через різні кольорові профілі та калібрування пристроїв. Це може призводити до зміни відтінків та насиченості кольорів у друкованого матеріалу.

 • Розбіжність зразків кольорів зразків

Зображення та елементи дизайну, які мають специфічний кольоровий код у програмі Canva, можуть відтворюватися з іншими відтінками або насиченістю під час друку, що може призвести до неоднорідності кольорів.

 • Роздільна здатність зображення

Роздільна здатність зображень, яка виглядає задовільно на екрані, може бути недостатньою для друкування високої якості, а отже призводити до розмитості та втрати деталей при друку.

 • Масштабування і пропорції

Елементи дизайну можуть мати інший вигляд при збільшенні або зменшенні масштабу при друку різних форматів порівняно з відображенням на екрані. Наприклад, текст або логотипи стають менш чіткими або змінюють розміщення при зміні масштабу.

ЯК УНИКНУТИ ПРОБЛЕМ ПРИ ПІДГОТОВЦІ МАКЕТІВ

 • Використання професійних програм графічного дизайну

Adobe Illustrator, Adobe InDesign, CorelDRAW - використання даних спеціалізованих програм дозволяє створювати макети з високою роздільною здатністю та кольоровою точністю, які ідеально підходять для друку.

 • Ліцензійні шрифти та кольорові профілі

Професійні програми надають доступ до широкого вибору ліцензійних шрифтів та кольорових профілів, що забезпечує точне відтворення тексту на друкарському матеріалі «без драбинок» та кольорів при друку.

 • Зберігайте макет у високій роздільній здатності

Для якісного друку важливо, щоб ваші зображення мали достатньо високу роздільну здатність. Рекомендована роздільна здатність - не менше 300 dpi.

 • Додайте лінії обрізів

Не забудьте врахувати обрізи при підготовці макетів. Додайте їх у розмірі 2 мм до кожного краю макета, щоб уникнути обрізання важливої інформації під час виготовлення.

 • Збережіть у відповідному форматі

Переконайтеся, що ваші макети збережені у відповідному форматі (наприклад, PDF або TIFF) і вони готові до друку без втрат якості.

Співпраця з друкарнею для додаткової підготовки макета.

 1. Консультація фахівців. Зверніться до фахівців друкарні для консультації та допомоги у підготовці макета до друку.

 2. Корекція та оптимізація макета. Друкарня може надати послуги з корекції та оптимізації макета, щоб забезпечити високу якість друку та уникнути можливих проблем.

У цій статті ми розглянули обмежені можливості програм для онлайн дизайну, відмінності між відображенням на екрані та друкуванням, а також вплив недоліків на якість друку. На основі цього, ми рекомендуємо уважно підходити до підготовки макетів, використовуючи професійні програми графічного дизайну, та звертатися за допомогою до фахівців друкарні для досягнення оптимальних результатів.

АРТ-ПРЕСС on Facebook АРТ-ПРЕСС on Instagram АРТ-ПРЕСС on Telegram